Biografie artystów

KAROL LIZAK

Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu prof. Krzysztofa Bednarka. Doskonalił warsztat wokalny pod kierunkiem: Dariusza Stachury, Andrzeja Niemierowicza, Dariusza Grabowskiego, Aleksandry Chacińskiej.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Jeszcze jako student akademii muzycznej roku wziął udział w nagraniu archiwalnym operetki Karola Szymanowskiego Loteria na mężów… z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach (2011), która została wydana przez Polskie Radio na płycie w 2017 roku. W 2012 roku wystąpił w operze Wilhelminy von Beureuth Argenore (premiera w Rheinsbergu), a w 2013 jako Otokar w operetce Baron Cygański J. Straussa (Staatstheater Braunschweig).

W 2013 roku wystąpił w studenckim przedstawieniu Kraina Uśmiechu F. Lehara w Teatrze Muzycznym w Łodzi, a w 2014 roku rozpoczął współpracę z Teatrem gdzie występował m.in. w Wielkiej Księżnej Gerolstein, jako Fryc, Skrzypku na dachu (jako Motel), Nędznikach, Miss Saigon i musicalu dla dzieci Zorro.

Od 2018 roku rozpoczął współpracę z Robertem Grudniem uczestnicząc w ogólnopolskich festiwalach muzycznych (m.in.: XXII Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Świnoujściu; Płockich Koncertach Organowych; autorskich projektach Roberta Grudnia Zrozumieć Niepodległą). W ramach tej współpracy występował m.in z Alicją Węgorzewską i Bogdanem Kierejszą). W swoim repertuarzeposiada również solowe partie oratoryjne (msze Mozarta, Nicolaia, Hydna).

TOP